TELSİZ

Lisanslı Telsiz

Telsizler, serbest kullanıma açık olanlar ve özel izin gerektiren lisanslılar gibi farklı gruplara ayrılır. Lisanslı telsizler, sadece yetkili kuruluşlar tarafından temin edilebilir ve tüm konfigürasyonları da yetkili kurumlar tarafından yapılır. Bu telsizleri kullanmak için yasal prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Lisanslı telsizleri kullanmak için Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti (OKTH) hizmetinden faydalanmanız gerekir. Bu hizmeti sunan özel kurumlar, sizin adınıza frekans tahsis eder ve devlete karşı olan tüm sorumluluğu sizinle paylaşırlar. Böylece siz devlet makamlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız ve sadece özel kurumla iletişim halinde olursunuz.

OKTH sistemlerinde kullanılan lisanslı telsiz cihazları, “Profesyonel Telsiz” olarak da bilinir. Bu cihazlar, diğer serbest kullanıma açık PMR cihazlarından farklı olarak çıkış güçleri 10 kat daha yüksektir ve frekansları kullanıcıya özel olarak tahsis edilir. Bu sayede daha temiz, sorunsuz ve uzun mesafeli görüşmeler yapabilirsiniz.

Lisanslı telsizler, röle ile birlikte kullanılabilirler ve röle bağlantısı sayesinde, cihazların karşılıklı iletişimi mümkün olmasa bile iletişim kurabilirler. Lisanslı telsizler, profesyonel ve ticari kullanımda her zaman önceliklidir ve röleler sayesinde ilçe veya il genelinde kullanılabilirler.

Marmara İletişim olarak, Türkiye’nin birçok bölgesinde lisanslı telsiz taleplerinize yanıt veriyoruz. Simpleks veya röleli iletişim ihtiyaçlarınız için firmamızdan destek alabilirsiniz.