TELSİZ

TELSİZ KULAKLIĞI NASIL OLMALI?

Telsiz kulaklığı, telsizin kullanım performansını %90 etkilemektedir. Her işletme ve işe özel telsiz kulaklık çeşitleri bulunmaktadır. Başlıca örnek vermek gerekirse, Polis telsiz kulaklığı, kuaför telsiz kulaklığı, garson telsiz kulaklığı, güvenlik telsiz kulaklığı kullanımları birbirinden farklıdır. Restoran ve kuaförler için kulağa geçmeli kulaklıklar daha uyumlu iken, yüksek sesli konser gibi etkinliklerde akustik tüp telsiz kulaklığı kullanımı daha uygundur. Türkiye’deki bir çok telsiz markası farklı telsiz kulaklık jak standardına sahiptir.
Örneğin icom telsiz kulaklığı, hytera telsiz kulaklığı, ritera telsiz kulaklığı, motorola telsiz kulaklığı, icom telsiz kulaklığı standartları birbirinden farklıdır. Telsiz kulaklığını satın alırken hangi kulaklık standarda sahip birt telsiz kullandığınızı bilmeniz veya profesyonel satıcılardan destek almanız gerekmektedir.


Telsiz kulaklığı nedir? Bas-konuş butonu bulunan, üzerinden bir mikrofon ve hoparlör bulunan, telsize bas-konuş PTT mandalı üzerinden erişmemizi sağlar.Telsiz kulaklıklığı genellikle kablolu olup, telsizin belde, cepte kullanımına olanak sağlar. Karşı tarafın sesini telsiz kulaklığı üzerinde bulunan hoparlörden duyar, karşı tarafa ses göndermek için telsiz kulaklığı üzerinde bulunan mikrofon yardımıyla iletilir. Telsiz kulaklığı kullanım yerine bağlı olarak çeşitli ebat ve kategorilere ayrılmaktadır.

Telsiz kulaklığı marka ve modellere bağlı olarak farklı fiyat aralıklarındadır. Türkiye’de en çok kullanılan telsiz kulaklıkları şunlardır; Hytera telsiz kulaklığı, icom telsiz kulaklığı, motorola telsiz kulaklığı, aselsan telsiz kulaklığı, zetcom telsiz kulaklığı, ritera telsiz kulaklığı, tyt telsiz kulaklığı, baofeng telsiz kulaklığı, wln telsiz kulaklığı, zastone telsiz kulaklığı, retevis telsiz kulaklığı, teknoben telsiz kulaklığı, sfe telsiz kulaklığı, mars telsiz kulaklığı, aselsannet telsiz kulaklığı, abell telsiz kulaklığı, kirisun telsiz kulaklığı, samera telsiz kulaklığı, marine telsiz kulaklığı, recent telsiz kulaklığı, safary telsiz kulaklığı, pmr telsiz kulaklığı şeklinde çeşitlendirilebilir.

Doğru model kulaklığı uygun fiyata almak için teknik ekibimizden bilgi alabilirsiniz. www.telsizal.com

Aşağıda telsiz kulaklıkları ile ilgili örnek jak standartlarını inceleyebilirsiniz.
Daha fazla bilgi ve işinize özel kulaklık seçimi için teknik ekibimize ulaşabilirsiniz.